Pachymetria

pachymetria_www

Pachymetria to badanie centralnej grubości rogówki, mające zasadniczy wpływ na ocenę wartości ciśnienia wewnątrzgałkowego. Przy grubych rogówkach ciśnienie wewnątrzgałkowe wydaje się znacznie wyższe. I odwrotnie – cienkie rogówki powodują zaniżone wartości ciśnienia wewnatrzgałkowego.  Dlatego też pachymetrię uważa się za podstawowe badanie u chorych podejrzanych o jaskrę, badanie niezbędne do właściwej oceny ciśnienia w oku.

Pachymetria jest podstawowym testem w jaskrze i powinna być przeprowadzona obowiązkowo zarówno u każdego pacjenta z rozpoznaną chorobą, jak i obserwowanego – z tzw. podejrzeniem jaskry.

Do badania nie jest wymagane rozszerzenie źrenic. Badanie jest bezbolesne, w miejscowym znieczuleniu kroplami do oka. Czas badania: ok. 3 min. Badanie jest wykonywane przez okulistę.

JASKRA BADANIA – ZAPISZ SIĘ ! Pełen pakiet badań diagnostycznych+konsultacja u doświadczonych specjalistów od jaskry

Przeczytaj więcej o JASKRZE:   PRZYCZYNY    OBJAWY    DIAGNOSTYKA     LECZENIEZapisz się na badania

Ad

Al. Niepodległości 18 02-653

Ad
Instytut Oka - innowacyjne centrum diagnostyki i terapii oczu - zatrudnia grono wybitnych autorytetów medycznych i zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Instytut Oka wyposażony jest w najnowocześniejszy światowy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Posiada rozbudowane, nowoczesne centrum laseroterapii jaskry i chorób siatkówki oka. Specjalizacje: jaskra - diagnostyka, leczenie, laseroterapia. Choroby siatkówki oka: AMD - zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, retinopatia cukrzycowa. Laser 2RT, operacje zaćmy, korekcja wzroku, okulistyka dziecięca.

Click to open larger map

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-18.00