Zdjęcie dna oka
DRE_www
Wskazania

Zdjęcie dna oka jest  obiektywną rejestracją, umożliwiająca monitorowanie zmian w siatkówce i w nerwie wzrokowym w przebiegu rożnych schorzeń oka: retinopatia cukrzycowa, AMD, zakrzepy, wylewy krwi do siatkówki, znamiona siatkówki, zagłębienia w tarczy nerwu wzrokowego, zmian barwnikowych na dnie oka (profilaktyka nowotworu złośliwego: czerniaka – melanoma)

Przed badaniem stosuje się krople rozszerzające źrenicę. Zdjęcia obu oczu wykonane w ciągu 1 minuty. Wysokiej jakości obrazy mogą być robione w 7-miu wybranych obszarach siatkówki.

Przeciwwskazania

Brak przeciwwskazań medycznych. Można ja wykonywać u osób w każdym wieku i kobiet ciężarnych. Może być wielokrotnie powtarzane. W wypadku nieprzeziernych ośrodków optycznych (zmętnienie w rogówce, zaćma, wylew krwi do ciała szklistego) zdjęcie dna oka jest niemożliwe do wykonania.

JASKRA BADANIA  i WIZYTY – ZAPISZ SIĘ ! Pełen pakiet badań diagnostycznych+konsultacja u doświadczonych specjalistów od jaskryZapisz się na badania

Ad

Al. Niepodległości 18 02-653

Ad
Instytut Oka - innowacyjne centrum diagnostyki i terapii oczu - zatrudnia grono wybitnych autorytetów medycznych i zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Instytut Oka wyposażony jest w najnowocześniejszy światowy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Posiada rozbudowane, nowoczesne centrum laseroterapii jaskry i chorób siatkówki oka. Specjalizacje: jaskra - diagnostyka, leczenie, laseroterapia. Choroby siatkówki oka: AMD - zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, retinopatia cukrzycowa. Laser 2RT, operacje zaćmy, korekcja wzroku, okulistyka dziecięca.

Click to open larger map

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-18.00