tonometria PASCAL

pascal_www

Dynamiczna Tonometria Konturowa Pascala

Najnowsza metoda oceny ciśnienia w oku, dodatkowo uwzględniająca stopień ukrwienia gałki ocznej.

Dynamiczna tonometria Pascala podaje wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego (IOP) z uwzględnieniem grubości rogówki oraz amplitudy tętna gałkowego (OPA). Czujnik piezoelektryczny łączy te wszystkie dane podając zbliżone do prawdziwego pomiary ciśnienia wewnątrzagałkowego. W zależności od grubości rogówki a także od ilości krwi dochodzącej do gałki ocznej, tonometria Pascala zbliża się do prawdziwych wartości ciśnienia. Stosowana coraz częściej w praktyce okulistycznej zastąpi prawdopodobnie tradycyjną tonometrię aplanacyjną Goldmana.

Dzięki temu metoda ta nadaje się do weryfikowania ciśnień w trudnych diagnostycznie przypadkach,zwłaszcza krótkowzroczności i jaskry młodzieńczej, a także w takich schorzeniach jak wysoka krótko- i nadwzroczność, blizny i plamy rogówki, wczesny stożek, keratopatię, stany po operacjach rogówkowych (przeszczep, LASIK, PRK).

Tonometr PASCAL jest obecnie jedynym tonometrem umożliwiającym prawidłowy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów po chirurgii refrakcyjnej.Zapisz się na badania

Ad

Al. Niepodległości 18 02-653

Ad
Instytut Oka - innowacyjne centrum diagnostyki i terapii oczu - zatrudnia grono wybitnych autorytetów medycznych i zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Instytut Oka wyposażony jest w najnowocześniejszy światowy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Posiada rozbudowane, nowoczesne centrum laseroterapii jaskry i chorób siatkówki oka. Specjalizacje: jaskra - diagnostyka, leczenie, laseroterapia. Choroby siatkówki oka: AMD - zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, retinopatia cukrzycowa. Laser 2RT, operacje zaćmy, korekcja wzroku, okulistyka dziecięca.

Click to open larger map

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00
sobota: 9.00-18.00